טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ובסדציה מאפשרים לבצע את כל טיפולי השיניים הנדרשים בפעם אחת בלבד. הם מהווים פתרון מושלם לאנשים הסובלים מחרדה דנטלית, לאנשים עסוקים שזמנם קצוב ולמטופלים הסובלים מבעיות שיניים מורכבות ולא משתפים פעולה על כיסא הרופא. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה (כללית) ובשיטת הסדציה הפכו בשנים האחרונות למגמה מובילה בעולם משלוש סיבות עיקריות:

חיסכון בזמן ובכסף – טיפול שיניים אחד חוסך זמן רב וברוב המקרים טיפול אחד מרוכז זול יותר ממספר רב של טיפולים.

מודעות - הסיבה השנייה היא המודעות הגוברת לצורך בטיפולי שיניים ובתחזוקה נכונה של הפה, מה שגורם ליותר אנשים לפנות למרפאות השיניים ולטפל בשיניים באופן רציף ושוטף.

טכנולוגיה - הסיבה השלישית היא ההתפתחות הטכנולוגית והשימוש הרב בחומרי הרדמה אשר הפכו את ההליך לפשוט וקל לביצוע ובעל רמת סיכון מאד נמוכה.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


מהי הרדמה בסדציה?

סדציה היא הליך של טשטוש עמוק של המטופל אשר מחייבת נוכחות רופא מרדים. המטופל נותר ערני לכל אורך הטיפול, אך הוא מטושטש מאד והוא אינו מודע למהלך הטיפול. קיימים 3 סוגי סדציה:

סדציה נשאפת – מתבצעת ע״י שאיפת תערובת של פחמן דו חמצני.

סדציה הכרתית – מתבצעת ע״י מתן תרופות וגורמת לשכחה באופן שהמטופל לא זוכר את הטיפול, אך במהלך הטיפול הוא יכול להגיב.

סדציה עמוקה – הרפלקסים של המטופל מדוכאים והוא נכנס למצב של שינה עמוקה ללא אפשרות להרגיש או להגיב.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


מהי הרדמה מלאה?

הרדמה מלאה הנקראת גם הרדמה כללית, מבוצעת על ידי רופא מרדים המלווה בצוות רפואי מיוחד שהוכשר לכך והיא נערכת בחדר ניתוח בלבד. בטיפול שיניים בהרדמה מלאה מדכאים את כל הרפלקסים של המטופל, כאשר המטופל מונשם וסימני החיות שלו נבדקים ללא הרף לאורך כל מהלך הטיפול.

המטופל מורדם וכל הפעולות הנחוצות מתבצעות בפעם אחת בלבד כאשר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להימשך החל משעה אחת ועד לעשר שעות בהתאם למידת הצורך. ניתן לבצע את כל טיפולי השיניים בהרדמה מלאה, מהפשוטים ביותר – סתימה ועקירה ועד המורכבים והמסובכים ביותר – השתלות עצם, הרמת סינוס והשתלת שיניים ביום אחד.

הליך ההרדמה המלאה בטוח מאד לשימוש, מבחינה סטטיסטית הסיכוי לפגיעה בזמן חציית כביש גדול פי 20 מהסיכוי לפגיעה בזמן טיפול שיניים בהרדמה מלאה. טרם הטיפול ייערכו למטופל בדיקות מקיפות הכוללות צילומי רנטגן וצילומי סי.טי על פי הצורך על מנת לבדוק את התאמתו להרדמה מלאה, כאשר במצבים מסוימים יכול להיות צורך בבדיקות נוספות כמו ספירת דם וא.ק.ג.

חומרי ההרדמה והמינון נקבעים בהתאם לתוצאות הבדיקות ולהיסטוריה הרפואית של המטופל. לפני קביעת טיפול שיניים בהרדמה מלאה, חשוב לבדוק שהמרפאה בעלת רישיון ממשרד הבריאות ומחזיקה בציוד הרפואי הנדרש, ושהרופא המרדים והצוות הרפואי המלווה מוסמכים לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.


מי מתאים לטיפולי שיניים הרדמה מלאה?

לסובלים מדנטופוביה - 30 עד 40 אחוז מהאנשים סובלים מחרדה דנטלית אשר גורמת להם לדחות את הטיפול בשיניים פעם אחר פעם כאשר חלק מהם סובלים מדנטופוביה המוגדרת כ״פחד משתק מטיפולי שיניים״. במצב של דנטופוביה ישנה הימנעות מוחלטת ממרפאת השיניים כאשר רק המחשבה על הצורך לעבור טיפול גורמת לחרדה משתקת. לכן, פעמים רבות דנטופוביים מגיעים למצב של הזנחה חמורה של הפה והשיניים.

אנשים עסוקים – אנשי עסקים, סטודנטים וכאלו שזמנם קצוב ולא יכולים להגיע פעמים רבות למרפאת השיניים ולהקדיש לכך זמן רב ימצאו בטיפולי שיניים בהרדמה כללית את החסכון המשמעתי בזמן.

לסובלים מרפלקס הקאה מוגבר – אנשים הסובלים מגאג רפלקס ולא מסוגלים לסבול חיטוט עם מכשירים בתוך הפה ללא תחושה של הצורך להקיא.

לאנשים הסובלים מהרדמה מקומית - ישנם מתרפאים שאינם יכולים לעבור הרדמה מקומית המצריכה שימוש בחומרים שונים מאשר הרדמה כללית, אשים שאלרגיים לחומרי ההרדמה המקומית יוכלו לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ללא כל חשש לאלרגיה.

אנשים מוגבלים - לאנשים הסובלים מבעיות מנטליות או פיזיות אשר מונעות מהם לשבת זמן ממושך על כיסא הרופא ו/או לשתף פעולה עם רופא השיניים בזמן הטיפול.

אנשים שצריכים לעבור טיפולים רבים ומורכבים – ישנם טיפולים כירורגיים מורכבים אשר גורמים לדימומים באזור הגרון ולאי נוחות גדולה.

לאנשים שמעדיפים נוחות מקסימלית בטיפול – ביצוע של שתלים מרובים או ביצוע השתלת שיניים ביום אחד אמנם לא מחייבים הרדמה מלאה, אך נעים ונוח הרבה יותר לעבור אותם במצב של הרדמה מלאה.


יתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

חוסך כאבים מיותרים – טיפולי שיניים רבים כרוכים באי נוחות ובכאבים ובעת ביצוע הטיפול בהרדמה כללית נחסכים הכאבים ואי הנוחות והמטופל למעשה ישן ולא מרגיש דבר.

ביצוע כל הטיפולים בפעם אחת – ניתן לבצע טיפולי שיניים מורכבים וארוכים בפעם אחת בלבד.

חיסכון בימי החלמה - בטיפולים רגילים נדרשת החלמה בכל פעם מחדש ולאחר כל טיפול, כאשר טיפול ביום אחת מצריך החלמה אחת בלבד.

פחות אנטיביוטיקה - בטיפולי שיניים בהן מעורבות פרוצדורות כירורגיות או טיפול בזיהומים, יש צורך בלקיחת אנטיביוטיקה לפני ואחרי הטיפול על מנת להוריד את כמות הזיהומים לפני הטיפול וכדי למנוע זיהומים לאחר הטיפול, כך שבטיפולים רגילים יש צורך ליטול אנטיביוטיקה מספר רב של פעמים. לעומת זאת, בטיפול אחד מרוכז המתרפא לוקח אנטיביוטיקה יומיים לפני הטיפולים וכ-5 ימים לאחר הטיפול בלבד.

פחות סיכונים – העובדה שכל השלבים של טיפולי השיניים וההשתלות מתבצעים במסגרת טיפול מרוכז ביום אחד, מקטינה את מספר ההליכים הכירורגיים ואת היקפם, כך שהמטופל עובר פחות פרוצדורות ניתוחיות, וחשוף פחות לזיהומים ולסיבוכים.


חסרונות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

מחיר הטיפול גבוה יותר – למחיר הטיפול הרגיל מתווספים גם עלויות של המרדים והצוות הרפואי המתלווה אליו, של חומרי ההרדמה ושל זמן ההתאוששות הארוך יותר. מקובל שמתמחרים את ההרדמה הכללית לפי שעה והמחיר כולל הכל (חדר ניתוח חיצוני בחלק מהמקרים, אשפוז יום אם נדרש, שכר מרדים צוות עוזר וחומרי הרדמה) ינוע בין 1,500 ש״ח ל- 3,500 ש״ח לשעת הרדמה.

טיפול מורכב יותר – טיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא מורכב יותר וממושך יותר המצריך צוות מקצועי ומנוסה הרבה יותר.

תופעות לוואי – לאחר שההרדמה פגה עלולות להופיע תופעות לוואי שונות כמו בחילות או הקאות שיכולות להימשך מספר ימים לאחר סיום ההרדמה.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם