יישור שיניים שקוף

המאה עשרים ואחת היא תקופה שבה האסתטיקה תופסת מקום חשוב ביותר בחיינו. הטכנולוגיות החדשות עברו כברת דרך ארוכה ומאפשרות כיום אפשרויות רבות ליישור שיניים. קיים ״מאבק״ מתמיד בין היישור שיניים הקונבנציונאלי לבין יישור שיניים לינגואלי, בטיפול הקונבנציונאלי, סמכים מודבקים לחלק החיצוני של השיניים העליונות והתחתונות והם עשויים ממתכת או קרמיקה, זוהי הטכניקה הנפוצה ביותר בגלל התאמתה הרחבה למצבים שונים, בגלל שהטיפול נחשב לקל יחסית ובגלל המחירים הסבירים שלו.

בצד השני של המתרס נמצא היישור הלינגואלי, המכונה בשם יישור שיניים בלתי נראה מאחר והוא מבוסס על סמכים המודבקים בחלק הפנימי של השיניים בשתי הלסתות. טכניקה זו נחשבת לפחות פופולרית, מחירה גבוה יותר, הטיפול בה קשה יותר והיא מבוצעת לרוב על מבוגרים. השיטה החדשה יותר כיום היא יישור שיניים שקוף, כאשר הנוחות והקלות של הביצוע הופכים אותה לייחודית עם שימוש רב יותר בטכנולוגיות מתקדמות של הרגע. משתמשים במגשי יישור שקופים ונשלפים שבעזרתם יתבצע יישור השיניים באופן מתקדם.

זהו תהליך פשוט בו הרופא המוסמך לטיפול במערכת, לרוב אורטודנט, יערוך אבחון ותכנית טיפול שתישלח למעבדה המתמחה בנושא. המעבדה, בעזרת טכנולוגיית מכשור תלת ממד מתקדמת וממוחשבת, תייצר סדרה של מגשים נשלפים המותאמים לתכנית הטיפול האישית. פלטות אלו יורכבו על השיניים למשך 22 שעות ביממה למשך שבועיים עד שלושה שבועות, לאחר מכן הן מוחלפות בסט חדש. כל סט של תבניות חדש יזיז את השיניים עוד ועוד. בצורה זו, השיניים ינועו בצורה הדרגתית ומתקדמת עד להשגת הישורת האידאלית.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לגשר בשיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את מיישר השיניים הבא שלכם.


יישור שיניים בכל גיל

הרצון הכללי הוא להשיג חיוך מושלם המיוחס בדרך כלל לשיניים ישרות, לבנות וכמובן בריאות שכן החיוך הוא הרושם הראשוני אותו משאירים אצל אחרים וכאן נשאלות השאלות, מתי מגיע הרגע המתאים לתקן את החיוך? האם חייבים להשתמש בגשר מתכתי? והאם יש גיל מבוגר מדי לתיקון ישורת השיניים? למרות שלא קיים גיל מוגדר ליישור שיניים, הגרסה הבסיסית היא שככל שמיישרים מוקדם יותר, התוצאות תהיינה טובות יותר. ולכן, אם אתם הורים לילדים, חשוב להיות ערים להיגיינת הפה של הילדים ולמנוע אובדן מוקדם של שיניים ובעיות מנשך בגיל צעיר.

אפשרויות הטיפול בילדים בגיל עשר עם שיני חלב טובות יותר ללא גשר, אין הדבר מרמז שטיפול מוקדם אינו יצריך שימוש בתיל מתכתי אך זמן הטיפול יהיה קצר. לשם כך יש גם מתקנים קבועים ונשלפים אשר מנצלים את הצמיחה של הילד ומתאימים את השיניים לפי האנטומיה שלו. עושים זאת על ידי מאחזי מרווח ועד למתקנים אורתופדים לתיקון כל סטייה במנשך ובהתאם למקרה. את יישור השיניים משייכים לגיל ההתבגרות, שכן יש אלפי בני נוער המסתובבים עם גשר נראה בשיניים.

באופן קליני, מאוד יעיל לנצל את גיל ההתבגרות כדי לתקן את החיוך, אך אין פירוש הדבר כי מבוגרים אינם יכולים לסדר את שיניהם בצורה שאינה כירורגית ולכן יותר ויותר מבוגרים עוברים יישור שיניים בימינו. האלטרנטיבה הפופולרית ביותר בקרב מבוגרים היא זו שמורגשת הכי פחות, ניתן כיום לעבור יישור שיניים שקוף בסיוע מיישריי פה שקופים או ע״י סמכים וחוטי תיל שקופים שעליהם נרחיב מיד.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לגשר בשיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את מיישר השיניים הבא שלכם.


יישור שיניים שקוף בעזרת סמכים

סמכים שקופים הם מתקנים קבועים אשר מודבקים לפני השן במטרה לתקן מנשך, ליישר שיניים ולשפר את אסתטיקת הפה, הסמכים עשויים מחומרים שבאופן מעשי אינם מורגשים.

סמכים שקופים מקרמיקה - סמכים שהם לרוב בצבע השן. לסמכים מקרמיקה עמידות גבוהה והם מגיעים עם חוט מתיחה ממתכת המצופה בצבע השן.

סמכים מתרכובת פלסטית - ישנם סמכים שקופים שעשויים מתרכובת פלסטית חדשה (פוליסולפון) עם תכונות פיזיות אשר מקטינות את החיכוך עם השן בשימוש עיקרי במנשך יתר המונעים שחיקת אמייל שנגרמת בחיכוך של השן עם הסמכים.

סמכים מזירקוניה - עם השילוב של הזירקוניה ברפואת השיניים פותחו גם סמכים עם האסתטיקה של החומר המצוין הזה שמחקה היטב את השיניים הטבעיות.

סמכים שקופים מספיר - המילה האחרונה בתחום היא סמכים מספיר שהיא אבן יקרה, שקופה כקריסטל ואינה מוכתמת או מאבדת שקיפות לאורך כל הטיפול ביישור השיניים, בגלל שהיא שקופה היא מקבלת את גוון השן, והיא הטיפול האסתטי המבוקש ביותר אצל מבוגרים.


יישור שיניים שקוף בעזרת מיישרים

המיישרים השקופים מעוצבים כדי לעזור להוביל את השיניים אל מצבם הנכון. בדומה לגשר בשיניים, מיישרים שקופים מפעילים לחץ מתון והדרגתי השולט על תנועת השיניים אך ללא סמכים וחוטים אלא בעזרת פלסטיק דק ושקוף. המיישרים עשויים מפלסטיק חזק ומיוצרים בהתאמה לכל אחד לפי התנאים המיוחדים שלו. המיישרים יושארו בפה כמעט במשך כל שעות היממה (22 שעות) למעט בזמן האוכל והצחצוח ולמשך שבועיים שלושה עד להחלפתם במיישרים חדשים כאשר משך הטיפול תלוי בחומרה של הבעיה ועשוי להימשך החל משנה ועד לשנתיים ואף יותר.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם