יישור שיניים

חלום החיוך ההוליוודי גרם לטיפולי יישור השיניים להפוך לטרנד עולמי. צעירים ומבוגרים כאחד, פונים לטיפול אורתודנטי עם מטרה אחת ברורה – להגיע לחיוך מושלם החושף סט שיניים ישרות וסימטריות. הביקוש הגדול משפיע גם על הפן הטכנולוגי אשר מתפתח ללא הפסק.

ענף האורתודנטיה מתמחה בטיפול במצבים לא תקינים בלסתות ובשיניים. מטרת הטיפול האורתודנטי הוא להגיע לאיזון מושלם של השיניים, הלסתות והשפתיים על מנת לאפשר תפקוד תקין של הפה ומראה כללי אסתטי. במהלך הטיפול מופעל לחץ קבוע ועדין על כלל השיניים אשר גורם לתזוזות הדרגתיות עד לקבלת התוצאה הרצויה – קשת שיניים מושלמת ואסתטית.

אם בעבר הליך יישור השיניים היה נחלתם של ילדים בלבד, היום, ניתן לראות יותר ויותר מבוגרים אשר פונים גם הם לטיפול אורתודנטי וזאת הודות לטכנולוגיות החדשניות המקצרות את זמן התהליך ומאפשרות לשמור על רמה גבוהה של אסתטיקה במהלך הטיפול. בארצות הברית בלבד, אחוז המבוגרים שעוברים טיפול אורתודנטי גדול בכ – 35% ממספר המטופלים הכללי.

יישור שייניים מתבצע כאשר ישנה בעיה של ״ליקוי סגר׳׳ - כאשר השיניים מסובבות, צפופות, עקומות או לא מותאמות כהלכה למבנה הפה. במצב כזה, קשה יותר לצחצח את השיניים ולשמור על היגיינה מיטבית ולכן הפה חשוף יותר לעששת ולדלקות חניכיים.

מעבר לפן האסתטי קיים גם פן בריאותי – שיניים בולטות או צפופות מידי עלולות לגרום למחלות חניכיים ולנשימה לא תקינה שעלולה להשפיע על תפקוד הגוף. בנוסף, כאשר סגר השיניים אינו תקין עלולים להיווצר מתח מיותר בשרירי הלסת, בעיות במפרק הלסת וכאבים שונים.

טיפול ליישור שיניים טומן בחובו יתרונות רבים: שיפור צורת הלעיסה, שיפור הדיבור, יעילות מקסימלית של תפקוד השיניים, תחזוקה נאותה של היגיינת הפה, שיפור המראה והעלאת הביטחון העצמי.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לגשר בשיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את מיישר השיניים הבא שלכם.


שיטות מובילות ליישור שיניים

יישור שיניים קלאסי - היישור הקלאסי הוא הטכניקה הוותיקה והמוכרת ביותר אשר מתבצעת באמצעות הדבקת סמכים מתכתיים לשיניים. טכניקה זו הופכת לפחות ופחות מבוקשת גם בשל אורכה (כשנה וחצי עד שנתיים) וגם בשל היעדר אסתטיקה לכל אורך שלבי הטיפול.

סמכים שקופים ליישור שיניים - הסמכים השקופים דומים לטכניקת היישור הקלאסי עם אסתטיקה משופרת. הסמכים השקופים מודבקים לחלק החיצוני של השיניים ומשתלבים עם צבע השן ולא בולטים לעין. בין הסמכים עובר חוט מתכת מצופה סיליקון או חומרים אחרים אשר מסווים את צבעו הכהה.

יישור אינויזליין - טכניקה חדשנית ומשוכללת ליישור שיניים ללא גשר ולכן מאופיינת ברמה גבוהה של אסתטיקה. הטיפול מתבצע באמצעות קשתיות שקופות אשר מונחות על קשת השיניים וניתנות להסרה במידת הצורך בזמן אכילה או צחצוח שיניים כך שמתאפשרת שמירה על היגיינה גבוהה. היתרונות הבולטים של שיטת אינויזליין – כמעט בלתי נראה, נשלף בעת הצורך ונוח. החסרונות – אינו מתאים לכל המקרים ועלות גבוהה במיוחד (מעל 8,000 ש״ח ללסת אחת ונקבעת בהתאם למספר הקשתיות שתזדקקו בהליך).

יישור לינגואלי או פנימי - יישור שיניים פנימי הוא טכניקה שמתאימה לכל המקרים האורתודנטיים ומתאפיינת ברמה גבוהה של אסתטיקה. הטיפול מתבצע באמצעות גשר פנימי - סמכים אשר מודבקים לחלק הפנימי של השן ובכך הם אינם נראים לעין. יתרונות היישור הלינגואלי – אסתטי, המשטח החיצוני של השיניים אינו נפגע, התקדמות הטיפול נראית בבירור, מתאים גם למקרים מורכבים. החסרונות – קושי בשמירה על היגיינת פה, קושי בהסתגלות ועלות גבוהה יחסית.

יישור שיניים איירוק - איירוק היא טכניקה חדשנית ומעולה אשר מבוססת על Orthorx-logo, טכנולוגיית לייזר תלת ממדית ממוחשבת. הטיפול מתבצע באמצעות סדרת קשתיות שקופות המיוצרות בהתאמה מלאה למתרפא ולתזוזת השיניים עד לקבלת קשת שיניים מושלמת.לקריאה בהרחבה על יישור שיניים איירוק.

יישור שיניים בשיטת דיימון (Damon System Braces) - דיימון היא טכניקה של סמכים הננעלים מעצמם ללא גומיות כך שרמת החיכוך נמוכה והשיניים זזות באיטיות למקומן. לשיניים הטוחנות מוצמד מתקן קטן לחלק החיצוני של השן והוא מונע היווצרות חללים בין השיניים הטוחנות. קיימים שני סוגים של מערכת דיימון – מתכת וחרסינה כאשר ההבדלים ביניהם הם מבחינת עמידות ואסתטיקה. היתרונות – מהיר, קל לשמור על היגיינת פה, נוח ונעים. שימו לב שלא ״דוחפים״ לכם את המתקנים הסיניים כדי להוזיל במחיר!

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לגשר בשיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את מיישר השיניים הבא שלכם.


יישור שיניים שאלות ותשובות

ש. באיזה גיל מומלץ לעבור בדיקה אורתודנטית?

ת. מוטב להקדים מאשר לאחר ולכן מומלץ להיבדק עוד לפני שהשיניים החלביות מתחלפות בפה. אל תסתפקו בבדיקה של רופא שיניים ופנו לאורטודנט מוסמך לצורך קביעת מועד תחילת הטיפול. מומלץ להגיע לבדיקה ראשונית אצל אורטודנט בגיל 7-8.

 

ש. כמה זמן אורך טיפול ליישור שיניים?

ת. משך זמן הטיפול אינו קבוע והוא משתנה בהתאם לחומרת הליקוי וגיל המטופל. כאשר הליקוי בסגר חמור אורך הטיפול אצל ילדים הוא כשנה וחצי עד שנתיים ואצל מבוגרים עלול להימשך זמן ארוך יותר. כאשר הליקוי אינו משמעותי ניתן ליישר שיניים תוך 12 שבועות והטיפול מכונה יישור שיניים מהיר.

 

ש. מה הסיבה לשיניים בולטות?

ת. שלושה גורמים עיקריים משפיעים על עמדת השיניים: השפעה גנטית, השפעה סביבתית - הרגל של מציצת אצבע או שימוש ממושך במוצץ, עקירת שיניים אשר יוצרת רווח שאינו מטופל שמביא לתזוזת שיניים ולשינויים בעמדתן.

 

ש. האם יישור שיניים בגשר שקוף מתאים לכל גיל?

ת. ניתן להתקין גשר שקוף בכל גיל אם כי הטכניקה מתאימה יותר למבוגרים מאחר והטיפול ארוך יותר, נחוצות פגישות רבות יותר ולפעמים הגומיות משנות צבע ויש צורך להחליף אותן בתדירות גבוהה. כמו כן, עלויות הטיפול גבוהות יותר מהשיטות הקונבנציונליות ולכן טיפול בשיטה הקלאסית (סמכים מתכתיים) מתאים יותר לילדים.

 

ש. מה הסיבה לשיניים עקומות?

ת. ברוב המקרים שיניים עקומות הן תוצאה של צפיפות יתר בקשת השיניים הגורמת לשיניים לבקוע במיקום לא תקין כך שהן בולטות החוצה או פנימה והמראה שמתקבל הוא לא אחיד ומבולגן. במצבים של צפיפות יתר משמעותית, שיניים עלולות להישאר כלואות בתוך הלסת ולא לבקוע כלל.

 

ש. האם הסיבה ליישור שיניים אסתטית בלבד?

ת. לא. חוסר טיפול בשיניים כלואות עלול לגרום לנזק לשיניים סמוכות, לעצם ולחניכיים. בנוסך לכך, צפיפות שיניים עלולה להחמיר עם ההתבגרות כתוצאה משינויים פיזיולוגיים ולכן למען בריאות הפה מוטב לטפל בבעיה ולא להזניח.

 

ש. איזו היגיינה אוראלית נדרשת בזמן הרכבת הגשר?

ת. לשמירה על היגיינה אוראלית יש חשיבות עליונה בזמן טיפול אורתודנטי וניתן להשיג אותה על ידי ביצוע טיפול שיננית לפני הרכבת גשר בשיניים ומידי שלושה חודשים במהלך הטיפול, הקפדה על צחצוח שיניים יעיל לפחות פעמיים ביום, שמירה על תזונה נכונה – יש להקפיד על ארוחות מסודרות ולהפחית באכילה בין הארוחות, כמו כן מומלץ להשתמש בתכשירים המכילים פלואוריד על בסיס יומיומי.

 

ש. כיצד שומרים על תוצאות הטיפול לאורך זמן?

ת. מאחר שקיימת נטייה טבעית של השיניים לזוז במהלך כל החיים, לאחר הסרת הסמכים מתחיל שלב שמירת התוצאות באמצעות קיבוע כאשר סוגו ומשך זמן הרכבתו נקבע על ידי האורתודנט בהתאם למקרה. חשוב לשמור על הקיבוע ולהגיע לביקורות תקופתיות על מנת לשמור על תוצאות הטיפול.

 

ש. כמה עולה יישור שיניים?

ת. המחיר של יישור שיניים תלוי במספר גורמים שיכולים להעלות או להוריד במחיר בצורה משמעותית כאשר הפערים יכולים לנוע החל מ- 3,500 ש״ח (יישור באמצעות ברזלים) ועד ל- 22,000 ש״ח ליישור שתי לסתות. עלות הטיפול נקבעת ראשית בהתאם לטכניקה באמצעותה מבצעים את ההליך (שיטות שקופות המצריכות קשתיות נחשבות ליקרות ביותר). פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר הוא הרופא המטפל, מומחה ליישור שיניים (אורטודנט) יגבה ברוב המקרים פרמיה גבוהה יותר של כ- 2,000 עד 5,000 ש״ח למקרה מעבר לרופא שיניים כללי שרק עבר קורס ליישור שיניים. ישנם גורמים נוספים שמשפיעים על המחיר כגון מיקום המרפאה אולם לרופא המטפל ולשיטת הטיפול יש את ההשפעה הגדולה ביותר על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם