כמה עולה השתלת שיניים

שתל דנטלי עשוי ממתכת וממוקם באמצעות ניתוח בתוך עצם הלסת ומתחת לחניכיים. לאחר שמקבעים את השתלים, מחברים אליהם כתרים או גשר שיניים קבוע שמחליף שיניים טבעיות שאבדו. השתלים מתאחים לאחר תקופת המתנה עם העצם בלסת ומעניקים יציבות מושלמת למערכת השיניים המלאכותיות.

ישראל הפכה למעצמה בענף השתלת השיניים (כמות ההשתלות שמבצעים כאן ביחס למספר הרופאים גדלה בהתמדה כל שנה) כאשר יותר ויותר מתרפאים עוברים השתלות שיניים (לעיתים שלא בצדק שכן ניתן להציל שיניים מעקירות ושתלים).

רגע לפני שאתם מתכוונים לעבור השתלת שיניים חשוב מאד לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות את מחיר הטיפול בין רופאי השיניים. העלויות של טיפול השתלת שיניים משתנות בין רופא לרופא ובין מרפאה למרפאה כאשר ההפרשים במחיר עלולים להגיע למאות אחוזים ולעיתים תאלצו לשלם עד פי 3 ויותר עבור השתלת שיניים.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


במה תלוי מחיר טיפול השתלת שיניים?

הרקע הבריאותי של המטופל – כל מטופל מגיע עם רקע בריאותי שונה הדורש סוג מסוים של טיפול. לדוגמא – ישנם מטופלים הסובלים מחוסר עצם בלסת (עלות העצם הסינטטית שבה משתמשים משתנה בהתאם לאיכות העצם והכמות שמשתילים בלסת) ועל כן זקוקים לטיפולים מקדימים מורכבים של השתלות עצם טרם ההשתלה, דבר שמאריך את משך הטיפול משמעותית ומייקר את העלות הכללית שלו.

מומחיות הרופא המטפל – למרות שבישראל כל רופא שיניים מוסמך לבצע טיפולי השתלות שיניים, ישנם רופאים מומחים לרפואת חניכיים – פריודנטים – אשר עברו הכשרה ייחודית נוספת ועל כן גובים מחירים גבוהים הרבה יותר שנאמדים בעד פי 3 מהמחיר שאותו גובה רופא שיניים כללי עבור השתלת שיניים.

סוג הטיפול – ישנן מגוון טכניקות שונות להשתלת שיניים, החל בהשתלת שיניים קלאסית ועד לשיטת all-on-4 , שיטת השתלה חדשנית המבוססת על 4 שתלים בלבד שעליהם מתקינים שתי מערכות שיניים מושלמות ביום אחד בלבד. לכל אחת מהשיטות השונות תמחור שונה לגמרי.

כמה עולה השתל – קיימים סוגים רבים של שתלים דנטליים כמו גם מקומות ייצור שונים, כאשר כל שתל מתומחר באופן שונה בהתאם למקום הייצור, לטיב החומר ממנו הוא עשוי ולטכנולוגיה שבה הוא מיוצר. ישנם שתלים תוצרת ישראל, שתלים אירופאיים ושתלים מתוצרת ארה״ב. ישנם שתלים רגילים ושתלים ייחודיים כמו שתל זיגומטי המאפשר השתלת שיניים גם במצבים של חוסר עצם בלסת העליונה ובכך חוסך ניתוחים כירורגיים מסובכים ממושכים הכרוכים בעלויות גבוהות או שתל דיסק המאפשר השתלת שיניים במצבים של חוסר עצם בלסת התחתונה. שתל ״רגיל״ עולה כ - 100 ש״ח! לעומת שתל יוקרתי שמחירו עשוי להאמיר עד לכדי 600 ש״ח ואף יותר.

כמה עולה תוספת של חלקי שיקום – בטיפולי השתלה רבים נאלץ הרופא להשתמש בעזרים נוספים על מנת לבצע את ההשתלה, לדוגמא: מבנים וכתרים. במקרים אלו תוספת המחיר תלויה גם בטיב העזרים כמו גם בחומר ממנו הם עשויים: מתכת אצילה, מתכת חצי אצילה, זרקוניה וכו׳. לכל רכיב בשיקום השפעה ישירה על עלות הטיפול הכללית כאשר כתר ״רגיל״ למשל עולה בין 700 ל- 1,200 ש״ח לעומת כתרים יוקרתיים שמחירים יהיה סביב ה- 3,000 ש״ח לשן!

המוניטין של הרופא – רופא שיניים בעל ניסיון רב, מקצועי, בעל שם עם המלצות רבות יגבה מחירים גבוהים יותר עבור אותו הטיפול בדיוק.

מיקום מרפאת השיניים – מרפאה הממוקמת במקום מרכזי ויוקרתי תיגבה מחירים גבוהים יותר עבור הטיפולים. כך שברוב המקרים טיפול השתלת שיניים במרכז הארץ יהיה גבוה יותר משמעותית מטיפול השתלת שיניים זהה בפריפריה.

מעבדת השיניים והטכנאי – רופאי השיניים עובדים עם טכנאי שיניים שונים במעבדות שונות כאשר לאיכות עבודת הטכנאי יש השפעה ישירה על מחיר הטיפול ועל התוצאה הסופית של ההליך כולו. לכן מוטב לברר מאיזה מעבדה מזמינים את עבודת השיקום, מהי איכותו והאם המחיר עבורו הוגן. יש רמות שונות של עבודה והיא תלויה הן בדרגת הטכנאי (ישנן 4 דרגות לטכנאי שיניים: מעשי, מוסמך, אומן ורמת מומחה) ,במקצועיות שלו וכמובן במכשור שבו הטכנאי משתמש (ישנם מכשירים יקרים במיוחד שעוזרים ״להוציא״ עבודה לא פחות ממושלמת שמחירים קרוב למיליון ש״ח ויש מכשירים ״זולים״).

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


כיצד ניתן להוזיל עלויות של טיפול השתלת שיניים?

חשוב מאד לערוך סקר שוק מקדים טרם הטיפול ולבדוק בעיקר באמצעות רשת האינטרנט מספר מרפאות שיניים ורופאי שיניים תוך כדי עריכת השוואה מסודרת על פי כל הקריטריונים שצוינו לעיל: סוג הטיפול, מומחיות הרופא, סוג השתל, מיקום המרפאה, מעבדת השיניים וכו׳. יש להישמר ולהתרחק מהצעות מחיר זולות מידי שעלולות לכלול חלקי שיקום פשוטים ולא איכותיים אשר ישפיעו על התוצאה הסופית של הטיפול, ניסיון רופא דל מידי או אי מתן אחריות מספקת לטיפול.


הוזלת ההשתלה ע״י ביטוח שיניים

ביטוח השתלת שיניים מוצע כפוליסת ביטוח נפרדת והוא מומלץ במיוחד עבור אנשים הסובלים משיניים בעייתיות או מגנטיקה בעייתית. תכנית זו מבטחת את הצורך בטיפול השתלת שיניים, וכוללת את כל הפרוצדורות הרפואיות הנלוות לתהליך: בדיקות מומחים, טיפול כירורגי לביצוע שתלים, טיפול תרופתי, מעקב רפואי, טיפול כירורגי לחשיפת השתלים טרם הטיפול המשקם, השתלת עצם, הרמת סינוס וכו׳.

ביטוח השתלת שיניים כדאי הן מבחינת ההחזר הכספי הניתן עבור הטיפול היקר והן מבחינת האחריות הניתנת עבור השתלים עצמם. ישנם מצבים רבים בהם השתלים ניזוקים עם הזמן ונדרשת השתלה חדשה אשר לא תמיד מכוסה באחריות, במקרה כזה הביטוח יכול לחסוך למטופל השקעה כספית גדולה נוספת. חשוב לשים לב שהפוליסה של ביטוח השתלת שיניים מציגה פירוט מדויק של כל הפגיעות אותן מכסה הביטוח וזאת על מנת למנוע עוגמת נפש ובעיות רבות ברגע האמת.

באופן כללי מחיר השתלת שן בודדת ללא כיסוי של ביטוח תעלה כ- 3,500 (מחיר שוק ברף הנמוך) עד 5,000 ש״ח (מחיר שוק ברף הגבוהה) כולל מבנה וכתר על בסיס חרסינה. אם עשיתם ביטוח וקיבלתם את אישור המבטח ורופא השיניים שלכם עובד עם ביטוחים אזי ההשתתפות העצמית שלכם לכל שתל תהיה סביב ה - 1,600 ש״ח ולכן תחסכו בין 2,000 ל- 3,500 ש״ח עבור כל שן! מדובר בחיסכון לא מבוטל בעלות הטיפול הכוללת כאשר בממוצע תזדקקו ל- 5 שתלים דנטליים.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם