ציפוי שיניים לומינירס

לומינירס הוא ציפוי שיניים איכותי שעשוי מקרמיקה פורצלן המאפשר למטופל להשיג חיוך של מיליון דולר. לומינירס הוא ציפוי דק ביותר (0.2 עד 0.3 מ״מ) בעובי של עדשות מגע וחזק במיוחד (216 a מגה-פסקל) המודבק ישירות על השיניים וזאת ללא כל צורך בהסרה של מבנה שן (ברוב המקרים). אפשר להרכיבו גם על גבי כתר קיים או גשר והוא מודבק לרוב על השיניים הקדמיות. את הלומינירס אפשר לייצר רק דרך פטנט סרינייט (Cerinate®) ייחודי אולטרה דק מפורצלן.

ציפוי לומינירס יכול לבצע רק רופא מורשה שכן הוא פטנט רשום של מעבדת Den-Mat. אפשר להשתמש בלומינירס כדי להיפטר מכתמים על השיניים, לשחזור גשר וכתר קיימים, לתיקון פגמים קלים בשן, לתיקון של חוסר אחידות, לסידור שיניים עקומות ולצמצום רווחים. הלומינירס יכול לשפר את המראה של השיניים אך הוא אינו יכול ליישר את הלסת או לתקן מנשך בעייתי. בשונה מציפוי מסורתי, לומינירס אינו מחייב חיתוך, קדיחה, כרסום או שיוף של מבנה שיניים קיימות ולכן התוצאה היא שהתהליך מבוצע ללא כאב וללא הרדמה. בגלל שהלומינירס אינו דורש שינוי במבנה השן, התהליך הוא הפיך לחלוטין.

החיסרון של הלומינירס הוא שלא ניתן להרכיבו על שיניים שאינן בריאות. מחלת חניכיים, ריקבון בשן, כרסום של האמייל או סתימה לא טובה, יצריכו טיפול הרבה לפני שמבצעים את ציפוי הלומינירס. לומינירס חזק היום ב- 30% יותר מאשר ציפוי הלומינירס המקורי, והוא זמין בשלוש רמות של שקיפות: גבוה, בינוני ונמוך. הציפוי מיוצר מהדור הבא של פורצלן סרינייט אשר מגובה בעשרים שנות מחקר. הלומינירס כיום עשוי מפורצלן דחוס של פצלת השדה המחוזק בננו קריסטלים של לוסיט.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לציפוי שיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


תהליך הרכבת הלומינירס

מספר הטיפולים הדרוש לשם הרכבת הציפוי הוא שניים. בטיפול הראשון הרופא ייקח מטבע של השיניים ממנו ניתן יהיה לייצר את הציפויים, במהלך המפגש הראשון ייבחר גם הגוון הקבוע של הציפוי. לאחר שהציפויים חזרו מהמעבדה לפי אפיוני המטופל, הרופא יניח אותם תחילה ללא דבק כדי לבחון תאימות טובה וצבע, הצבע לא ניתן לשינוי לאחר ההדבקה, מנקים היטב את השיניים ומדביקים את הלומינירס על השן כך שתתקבל הצורה והמראה המתוכננים, לאחר מכן הציפוי יעבור גם הברקה למראה טבעי ומושלם. הוכח באופן קליני כי לומינירס יכול להחזיק מעמד מעבר ל- 20 שנה.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לציפוי שיניים תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


יתרונות

הלומינירס הוא ענף בציפוי פורצלן שיכול להתאים על שיניים קיימות ללא כרסום האמייל, אם כי יהיו כאלו שעדיין יידרשו להורדה מזערית של אמייל כדי להשיג תוצאות טובות יותר. היתרון העיקרי של הלומינירס הוא שמירה על מבנה השן הטבעית. שן שמורה היא שן חזקה יותר ושאינה רגישה לשינויי טמפרטורה. למרות שעובי הלומינירס הוא פחות מחצי של ״ציפוי רגיל״ הוא יכול ליצור אשליה של חיוך ללא רבב, לכסות שברים קלים בשיניים, לתקן מראה ומנשך בלתי אסתטיים, לגשר על פערים בין השיניים, לשקם שן שחוקה ולהסוות דהייה של צבע או כתמים צהובים בשן. הלומינירס עמיד למיקרו זליגה ולמיקרו סדקים במידה רבה יותר מאשר הציפויים המסורתיים האחרים. העמידות של הלומינירס היא לאורך שנים, התאמתם מצריכה רק שני מפגשים בלבד, ללא כאב, ללא הקדמה וללא שיקום זמני.


חסרונות

הלומינירס אינו מסוגל לכסות כתמי שיניים חזקים בגלל שהוא דק בהרבה ביחס לציפויים אחרים וקשה לבנות איתו עומק של צבע כדי להסוות את השן הקיימת ולכן רבים יעדיפו דווקא מהטעמים הללו לעבור ציפוי שיניים בשיטת למינייט. הלומינירס גם אינו מתאים לסובלים מחניכיים רגישות שכן הוא מגיע עם קצוות עבים יותר בקו החניכיים העלולים לגרום לדלקת חניכיים. רופא מנוסה תמיד יבטיח כי הקצוות תמיד יהיו חלקים. לעצם העובדה שלא קודחים בשן יש גם מגרעת מסוימת - השיניים עשויות להיראות ארוכות ולכן יש לתת על כך את הדעת!

לומינירס לא ניתן לתיקון, כך שבמידה והם נשברים או ניתצים חלקים מהם צריך להחליפם בחדשים. חריקה ושקשוק שיניים עלולים לגרום לסדקים או לנתץ למרות שלומינירס חזק יותר מציפויים אחרים. הלומינירס עשוי להשתחרר או להינתק לגמרי במידה ומופעל עליהם כוח יתר (כמו נשיכת מסמרים, פתיחת בקבוק בירה, או פיצוח אגוזים). צבע הלומינירס אינו יכול להיות בהיר או כהה יותר ולכן כדאי לבצע הלבנת שיניים לפני שמרכיבים את הציפוי.

חסרון נוסף של השיטה היא המחיר היקר באופן יחסי שעולה לעשות ציפוי בלומינירס. עלות התוכנית נקבעת בהתאם למספר השיניים שאותן מצפים בלומינירס. התמחור הוא לשן ונהוג לתת הנחה כאשר מצפים 4 שיניים ויותר. עלות הציפוי לשן אחת היא סביב ה - 2,000 ש״ח.


לומינירס שאלות ותשובות

ש. מה ההבדל בין לומינירס לשיטות מסורתיות של ציפוי שיניים?

ת. הלומינירס הוא ציפוי ייחודי שאינו מצריך השחזה וזאת בגלל שהוא דק במיוחד ועם עבירות אור טובה ביותר. ציפויי שיניים מסוג אחר, מצריכים בגלל עוביים, שיוף וכרסום של אמייל השן כדי שיותאמו אליה היטב.

 

ש. האם קיימים סוגים שונים של לומינירס?

ת. קיים רק סוג אחד של לומינירס שמיוצר ידנית מפורצלן סרינייט בפטנט רשום ואין למצאו במקום אחר זולת איגוד Den-Mat, אחד היצרנים הבין-לאומיים הגדולים ביותר לחומרים דנטליים מקצועיים הממוקם בקליפורניה ארה״ב.

 

ש. האם הציפוי כואב?

ת. בשונה מציפויים אחרים הדורשים הפחתה של מבנה השן, לומינירס שונה מכולם לחלוטין בכך שאין צורך בשיוף, חיתוך או קידוח בשיניים כמעט בכל המקרים ולכן ההליך אינו מורגש ואף אינו מחייב הרדמה. בנוסף, אין צורך בציפוי זמני שאינו נוח בזמן ההמתנה לייצור הציפוי הסופי. כאשר התהליך מסתיים, לא מרגישים אי נוחות, כאב או רגישות מכל סוג שהוא. ההרגשה היא בדרך כלל נינוחה מהתחלה בגלל האופי הטבעי של התהליך.

 

ש. האם הלומינירס מחליף טיפול אורתודונטי?

ת. בהרבה מקרים כן! ניתן לצמצם רווחים וליישר שיניים (מבלי להזיזן כמובן). התייעצו על כך עם הרופא.

 

ש. כמה זמן מחזיק מעמד הלומינירס?

ת. הלומינירס הוא חומר עמיד ללא תקדים, הבדיקות הקליניות הראו כי הלומינירס יכול להחזיק מעמד כאשר הוא עשוי היטב למשך 20 שנים ויותר. לומינירס סרינייט נותן גם 5 שנות אחריות ובמקרה של שבר או כשל הוא מוחלף ברוב המקרים ללא תשלום.

 

ש. האם אפשר להסיר את הלומינירס בכל רגע נתון?

ת. כן, הלומינירס הוא תהליך הפיך לחלוטין, הדבר אפשרי בעיקר תודות לכך שלא מבוצעת השחזה של המבנה הרגיש של השן ולכן השיניים הטבעיות בריאות וחזקות.

 

ש. האם אפשר ללעוס מסטיק או לאכול רגיל עם לומינירס?

ת. למעשה אין הגבלות על מה שאפשר לאכול או לשתות, למעט דברים קשים במיוחד, אכילה של צלעות, פיצוח אגוזים וכד’ פחות מומלצת, למרות שהציפוי מורכב על השיניים הטבעיות בצורה כימית חזקה ביותר.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם