תרופות סבתא להלבנת שיניים

הלבנת שיניים טבעית או בשמה העממי הלבנת שיניים בשיטות של סבתא מתבצעות באמצעים ביתיים פשוטים ולמרות שתרופות סבתא להלבנת שיניים אינן נותנות אפקט דומה להלבנה במרפאה הרי שהן עשויות להיות יעילות בתנאים מסוימים. כדי להגיע לתוצאות יש לחזור על פעולת ההלבנה מספר (לא מועט) פעמים עד לקבלת תוצאה מתאימה.

כאשר משתמשים בתרופות סבתא להלבנה בבית, חשוב שתדעו כיצד בדיוק לבצע את הפעולה, ביצוע לא נכון עלול לגרום לחורים בשן ולהזיק לאמייל של השן.

להלבנת שיניים בשיטה טבעית יש שני יתרונות. היתרון הראשון הוא ההימנעות משימוש בחומרים כימיים אגרסיביים והיתרון השני הוא החיסכון המשמעותי בכסף. החלטתם להלבין שיניים בבית, אחת מהשיטות הבאות ודאי תתאים לכם.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


תרופות סבתא להלבנה

צחצוח עם סודיום ביקרבונט - צחצוח שיניים עם סודיום ביקרבונט הידוע כחומר המנקה ומסיר כתמים וריחות. אפשר לקנות משחת שיניים המכילה ביקרבונט, אפשר לערבב את החומר עם משחת שיניים רגילה ואפשר לערבב את החומר עם מים, למרוח על מברשת השיניים ולצחצח. הסודיום ביקרבונט הוא אומנם חומר בטוח לשימוש, אך אין להשתמש בו בכל יום מאחר ושימוש חוזר עלול להזיק לאמייל השן. ברוב המקרים הכתמים יתמוססו לאחר מספר טיפולים.

צחצוח שיניים עם מיץ לימון - מיץ לימון הוא אמצעי טבעי נוסף העשוי להלבין את השיניים. למיץ הלימון יש תכונות טבעיות של הלבנה, אך מנגד יש בו חומצתיות רבה מידי העלולה לפגוע ולהחליש את אמייל השן.

אפר מעץ - עוד לפני המצאת משחת השיניים השתמשו אנשים באפר מארובה כדי לנקות את השיניים. אפר של עץ מכיל הידרקסיד מפוספט, חומר בעל פעולת הלבנה מרשימה היכול לשמש כאמצעי טבעי להלבנת השיניים. חשוב לדעת כי אפר מעץ הוא חומר אגרסיבי, ולכן לא מומלץ להשתמש בו על בסיס יום יומי.

חומץ תפוחים - חומץ תפוחים הוא מוצר טבעי נוסף העשוי לשמש אותנו להלבנת השיניים. את חומץ התפוחים כדאי לערבב עם כמות קטנה של סודיום ביקרבונט, למרוח על משחת השיניים ולצחצח את השיניים.

שמן קוקוס - שמן קוקוס נחשב לחומר מעולה להלבנת שיניים ואנשים רבים מעידים כי השיניים שלהם הפכו להיות לבנות ויפות אחרי השימוש בשמן הקוקוס. אם גם אתם רוצים להלבין את השיניים באמצעות שמן הקוקוס עליכם להוסיף כמה טיפות שמן אל משחת השיניים או למרוח את השמן על השיניים לאחר הצחצוח ולהמתין כחמש עד עשרים דקות.

קליפות מפרי הדר - קליפות לימון או קליפות תפוז מסייעות להלבנת שיניים. אם החלטתם להשתמש בקליפות לימון או תפוז כחומרים מלביני שיניים, עליכם להיזהר מהחומצה שהם מכילים ולהקפיד לשטוף היטב את השיניים לאחר הטיפול כדי שהחומצה לא תפגע באמייל השן.

תותים - שפשוף של תותים מעוכים עשוי להלבין את השיניים. החומצה המאלית הנמצאת בתוך התות מסוגלת להסיר את הכתמים שבשיניים כולל את הכתמים הקשים כמו כתמי יין, קפה, סיגריות ועוד. כדי להגיע לתוצאות מרביות, יש לרסק את התותים לעיסה ולערבב בתוכה קצת סודה לשתייה עד שהעיסה תהיה סמיכה ואחידה. את העיסה פזרו על מברשת השיניים וצחצחו ביסודיות. לאחר הטיפול העבירו חוט דנטלי בין הרווחים בשיניים כדי להיפטר מזרעי התות. כמו בשיטות טבעיות אחרות, גם בשיטה זו לא מומלץ להשתמש בתדירות גבוהה וזאת כדי לא לפגוע באמייל השן.

אלוורה - צמח האלוורה ידוע כצמח מרפא במיוחד בכל מה שקשור לנגעים בעור, אך מחקרים שנערכו בשנים האחרונות גילו כי צמח האלוורה יעיל לשיניים ולחניכיים. מריחה של אלוורה על השיניים מתמודדת בהצלחה עם החיידקים הנמצאים בשן, מרגיעה את החניכיים ופועלת גם כחומר מלבין שיניים. כדי להלבין את השיניים עם צמח האלוורה יש לצחצח את השיניים עם תמצית מרכז העלה של הצמח. חשוב לציין כי ההכרה בצמח האלוורה כמיטיב עם השיניים צברה פופולאריות רבה בשנים האחרונות, אך עדיין לא הוכח מחקרית כי האלוורה אכן יעילה גם להלבנת שיניים. אם ניסיתם והצלחתם, נשמח לשמוע מכם!


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם