אול און 4

טכניקת All on 4 (שיקום קבוע על גבי 4 שתלים דנטליים), היא שיטת טיפול שגרמה למהפכה של ממש בתחום האימפלנטולוגיה (מדעי השתלים). טכניקת “אול און 4”, והמוצרים הנלווים שלה, פותחו על ידי ד״ר פאולו מלו מפורטוגל בתחילת שנות ה - 90 והיא נמצאת כיום בשימוש גלובלי וגם כמובן בישראל. השתלות שיניים אול און 4 מורכבות ממערכת שיניים שלמה, המקובעת על ארבעה שתלים בלבד (לעיתים על פני שישה שתלים דנטלים ואז לשיטה קוראים אול און 6), ובאמצעותה מחזירים למתרפא את היכולת לתפקד באופן נורמלי לצד שמירה על אסתטיקת פנים נאותה והכל בפרוצדורה לא מסובכת שאורכת פחות משעה.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


“הטיפולים הרגילים” לבעיות בשיניים

לפני המצאת השיטה שנקראת גם השתלת שיניים ביום אחד, האפשרות הנפוצה והזולה של מטופלים שסבלו מחוסר שיניים חלקי, או חוסר שיניים מלא, הייתה שיניים תותבות. השיניים התותבות הגבילו, כאבו, ואף גרמו לסיבוכים אצל מטופלים רבים ולמרות שכבר עברו הרבה שנים מאז והתותבות התפתחו ושוכללו, עדיין שיניים תותבות מגבילות ויש להן לא מעט חסרונות.

האפשרות השנייה לטיפול בחוסר שיניים מלא או חלקי, מתבצעת על ידי השתלת מספר שתלים דנטליים בכל צד ובאמצעות גשר קבוע (גשר טוטאלי). במרוצת השנים המחירים של המרכיבים בטיפול (שתלים, כתרים, מבנים, עצם וכדומה) התייקרו, ומחירו הכולל של הטיפול האמיר עד לכדי עשרות רבות של אלפי שקלים וזאת עוד מבלי להתייחס לעובדה שההליך מצריך מספר לא מבוטל של מפגשים (ארבעה עד שישה מפגשים) ותקופת החלמה ממושכת (ממועד ההשתלה כשלושה עד שישה חודשים בהתאם ללסת ולעיתים אף שנה כאשר המטופל עובר השתלת עצם). שיטת אול און פור מקצרת משמעותית את מספר המפגשים, את משך ההחלמה וכמובן מקצצת את מחיר הטיפול באופן משמעותי.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


יתרונות טכניקת אול און 4

טכניקת “אול און 4” מתבצעת על ידי השתלות שיניים בשיטת CAD/CAM, כאשר הגשר המחבר את השיניים לשתל מיוצר על פי תכנית אישית, וכל שתל מבין ארבעת השתלים ממוקם בצורה הטובה ביותר בלסת. באול און 4 אין צורך בהרמת סינוס ובהשתלת עצם כמו בשיטות אחרות, והיא מתבצעת ללא הפשלת חניכיים וללא תפרים.

בהשתלות שיניים אול און 4 משתמשים בטכנולוגיה המאפשרת דיוק מרבי בניגוד ליד אנושית שלא משנה עד כמה היא מקצועית לעולם היא לא תהיה מדויקת יותר מטכנולוגיה ממוחשבת. הטכנולוגיה המתקדמת מונעת גם פגיעה במבנים אנטומיים חיוניים והיא מפחיתה סיבוכים מההליך בצורה משמעותית.

שיטת און און פור מתבצעת בעזרת תוכנת מחשב, בה שתלי השיניים ממוקמים בצורה תלת ממדית. ההליך מתבצע לפי תכנית טיפול וירטואלית, עם דיוק מרבי של הנחת השתלים. לאחר הערכה קלינית באמצעות צילום פנורמי של הפה, ניתן לבצע תכנון ראשוני של מהלך הטיפול. שיניים מלאכותיות (גשר שמכיל כתרים) מורכבות על השתלים החדשים, והשיניים מרגישות טבעיות ועמידות מתמיד.


טכנולוגיה ווירטואלית בשימוש “אול און 4”

בעשור האחרון השימוש בטכנולוגיית CT בהשתלת שיניים דנטלית הולך וגובר ובהתבסס על הדמיה ואבחון תלת מימדי של הפה, השתלים הווירטואליים ממוקמים על תבנית מיוחדת שמבטיחה דיוק גבוה באבחון, וביטחון בחיזוי מיקום השתלים בעזרת תוכנה שעוצבה במיוחד לכך ושמה ¨Nobel Guide¨. בעזרת שילוב של נתונים רדיו-גרפיים, דגם תלת מימד של העצם, והנחיית מחשב, ניתן לקבוע את מיקום ארבעת השתלים בלסת בצורה אידיאלית.


מהלך הטיפול

לאחר התכנון, תוצע תבנית טיפול מוכנה ומעוצבת אישית, יחד עם השתלים הדרושים. התבנית מאפשרת את ביצוע ההליך ומצביעה על המקום המדויק של הנחת השתלים במינימום כאב. התבנית ממוקמות על החניכיים והיא מוחזקת באמצעות שלושה ברגים. לאחר מכן, מקבעים ארבעה שתלים בהתאם לתכנון הממוחשב של התבנית הכירורגית ומסירים את התבנית.

התבנית יכולה לשמש גם כמדגם לפני ההליך שמאפשר למעבדה לייצר את השיניים הזמניות (גשר זמני), וכך המנתח יכול להרכיבם מראש על השתלים לאחר ביצוע ההשתלה. מניחים את התותבות במקום כאשר מבריגים אותם למחבר שנמצא על השתל. לאחר זמן ההחלמה מרכיבים את השיניים המלאכותיות הקבועות, ובכך מסתיים הטיפול.


תוצאות לאחר ההשתלה

טכניקת “אול און 4” מבטיחה תוצאות מצוינות המותאמות אישית לכל מטופל, הנעשה על ידי ההדמיה הווירטואלית שמשתנה בין מטופל למטופל. ההתאמה האישית מבטיחה פתרון לכל מבנה לסת וזאת בשונה מהשיטות הישנות בהן הפתרון היה כללי כך ששינויים קטנים שעושים הבדל גדול לא היו אפשריים.

ההליך מאפשר חופש פעולה למנתח לטפל בשיניים תוך ההתחשבות במבנה האנטומי של כל מטופל. התוצאה שתתקבל תהיה לרוב מושלמת, תוכלו לחייך בפה מלא וגם לאכול כמובן כל דבר כאילו מדובר בשיניים הטבעיות שלכם.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם