אול און 4

עד לא מזמן תהליך השתלת שיניים היה מסובך וארוך ולעיתים היה מתמשך מספר רב של חודשים. במקרה של התקנת שתל, נדרשה תקופת המתנה של 3 - 6 חודשים עד לקבלת יציבות ראשונית, כלומר היצמדות של תאי עצם לפני השטח של השתל. רק לאחר מכן התחיל תהליך השיקום והרכבת הכתר מעליו.

לאחרונה, עקב התפתחות רפואת השיניים, חלה מהפכה בתחום וטיפול השתלות השיניים התקצר ליום אחד בלבד. מהלך זה הביא לצמצום הסבל ואי הנוחות של המטופל והעלה משמעותית את סיכויי הצלחת ההליך. מלבד היתרון האסתטי המהיר ישנו גם יתרון רפואי משמעותי והוא בכך שנמנע מצב של אובדן עצם (ספיגת עצם) וזאת בזכות כך שהשתל נכנס לעצם הטבעית ומאפשר המשך תפקוד מידי בדומה לזה של השן הטבעית.

כיום, קיימות שתי שיטות מרכזיות להשתלת שיניים ביום אחד כאשר השיטה המובילה והמוכרת מכולן הינה שיטת all–on-4 שבמהלכה מותקנת מערכת שיניים מושלמת הכוללת לסת אחת שלמה או שתי לסתות ולכן מתאימה במצבים של חוסר שיניים נרחב ביותר. השיטה השנייה מכונה ׳שתלים בהעמסה מידית׳ והיא מתאימה למקרים בהם נדרשת התקנת שתל דנטלי אחד או מספר שתלים בודדים.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


השתלה ביום אחד all-on-4

אול און 4 פותחה על ידי פרופ׳ פאולו מאלו מפורטוגל לפני כ – 15 שנה וחוללה מהפכה של ממש בתחום השתלים הדנטליים. פרופ׳ פאולו מאלו בחן אלפי מקרים של מתרפאים שעברו טיפול השתלה בלסתות שלמות והבחין שרובם עברו סבל רב בכל הטיפולים המקדימים של שיחזור העצם טרם התקנת השתלים.

הוא מצא כי מתרפאים רבים בוחרים שלא לעבור פעולות אלו עקב חשש וחרדה, זמן המתנה ארוך ועלות כספית גבוהה. פרופ׳ מאלו בחן את המקרים המרובים של לסתות בהם בוצעו 8-10 שתלים בלסת עם שיקום מלא ומצא כי רוב הלחץ של כוחות הלעיסה מתרכז רק בארבעה שתלים: בשני השתלים הקדמיים ביותר ובשני השתלים האחוריים ביותר כאשר יתר השתלים מחזיקים ביחד כוחות של פחות מ-15%. עובדה זו גרמה לו לפתח את שיטת ההשתלה הייחודית.

בשיטה זו מותקנים ארבעה שתלים ייחודיים בזוויות של עד 45 מעלות ועליהם מורכבת מערכת שיניים קבועה המוברגת על גבי השתלים שהופכת לחלק בלתי נפרד מהפה ולא ניתנת לשליפה. נחקרו אלפי מקרים שהוכיחו כי ביצוע השיטה על פי הפרוטוקול המדוקדק של פרופ׳ מאלו ובשימוש בשתלים ובחלקי השיקום המקוריים, מבטיחים אחוזי הצלחה גבוהים ביותר - 98%. אחוזי ההצלחה הגבוהים הם הודות לחלקי השיקום הייחודיים שבזכותם השיטה יכולה להתאים כמעט לכל מתרפא. קיימות וורסיות רבות לשיטה המקורית בה מותקנים שתלים שונים, אך יש לזכור כי אחוזי ההצלחה הגבוהים מתייחסים אך ורק למחקרים שבוצעו לפי הפרוטוקול המקורי ובעזרת חלקי השיקום המקוריים.

יתרונות השתלת שיניים ביום אחד בשיטת all-on-4:

 • שיעור הצלחה גבוה העומד על 98 אחוז.
 • מייתרת את הצורך בפעולות מורכבות של השתלת עצם והרמת סינוס.
 • פעולה קצרה בת מספר שעות בודדות בלבד.
 • מאפשרת התאמה מושלמת בין החניכיים לשיניים.
 • ניתנת לביצוע גם במטופלים הסובלים ממחלות כלליות קשות כגון מחלות לב-ריאה, יתר לחץ דם ועוד, ואשר לא ניתן לבצע בהם הליכים כירורגיים מרובים.
 • מרגע ההרכבה כל תיקון הוא פשוט, מהיר ובעלות נמוכה - הרופא מבריג החוצה את הגשר, מתקן ומחזיר מיד.
 • סיכויי הישרדות גשר All-on-4 לאורך עשור עומד על 93%.

השתלת שיניים ביום אחד all-on-4 נחשבת למאוד פופולרית בכל העולם ומחלחלת במהירות גם לישראל, הנחשבת למעצמה עולמית בתחום השתלות שיניים עם אחוז ההשתלות הגבוה בעולם - 400 שתלים לכל 10,000 מתרפאים.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


שתלים בהעמסה מידית

עד לפני מספר שנים תהליך התקנת השתלים היה ארוך, כואב ומורכב. בתחילה היה הרופא עוקר את השיניים הבעייתיות וממתין לריפוי המקום כחודשיים, לאחר מכן הייתה מתבצעת ההשתלה ושוב הייתה נדרשת המתנה שנעה בין שלושה חודשים לחצי שנה. לאחר שהשתלים נקלטו בהצלחה היה מתבצע ניתוח נוסף של חשיפת השתלים, המתנה של כשבועיים ורק אז היו מונחות השיניים החדשות על גבי השתלים. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו שניתן להגיע לאותן התוצאות כאשר כול התהליך מתבצע בטיפול אחד בלבד וללא כל המתנה.

השתלת שיניים ביום אחד בהעמסה מיידית מאפשרת תיקון אסתטי מהיר והוא בעל יתרון רפואי משמעותי: לאחר עקירת השן, מטופלים רבים נוטים להמתין מספר חודשים עד לטיפול בשתל, כאשר בזמן זה ניתן לאבד את העצם בשל ספיגתה, טיפול השתלת שיניים ביום אחד פותר את הבעיה הזאת ומאפשר חזרה מהירה לתפקוד מלא. מצב זה מביא לתוצאות טובות יותר ולכך שהשתל עמיד לשנים רבות יותר. ההליך מבוצע בארבעה שלבים: הרדמה מקומית, עקירת השן הבעייתית, הברגת השתל אל העצם המקורית והרכבת המבנה והכתר שהוכנו מראש על פי מידות שנלקחו מבעוד מועד.

יתרונות השתלת שיניים ביום אחד בשיטת העמסה מיידית:

 • קיצור משמעותי של תהליך ההשתלה.
 • חוסך טיפול ארוך ומתיש.
 • מבטל את הצורך לפתוח את החניכיים בכל פעם מחדש ובכך פוחת משמעותית הסיכוי לזיהומים.
 • מונע כאב יותר.
 • מאפשר למטופל לחזור במהירות לשגרת חיים רגילה בנוחות מקסימלית.

למי מתאימה השתלת שיניים ביום אחד?

טיפול all-on-4 מתאים כמעט לכל אחד וגם לאלו הסובלים ממחלות כלליות קשות כמו מחלות לב ולחץ דם. טיפול השתלה בהעמסה מיידית מתאים למטופלים בעלי עצם חזקה וטובה, במקרים של עצם חלשה או רכה עדיף לבצע השתלת שיניים קלאסית ולהמתין עד לקליטתם של השתלים. על המטופל להיות במצב בריאותי תקין וללא מחלות רקע אשר עלולות לפגוע בסיכויי הצלחת הטיפול. במקרה של מחלות רקע שאינן בשליטה כמו לדוגמא סוכרת לא מאוזנת, רצוי להמתין מספר חודשים עד לקליטת השתלים כפי שנהוג היה בעבר.


כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים אול און 4 מתאימה לשיקום של כל הלסת ולכן לא מבצעים את ההליך לצורך השלמת מחסור בשיניים בודדות ומשכך היא מצריכה הכנה של כל הלסת לקראת ההליך (עקירות וטיפול במחלת חניכיים אם יש בזה צורך) לאחריה מבוצעת ההשתלה והתקנת מערכת השיניים החדשה. עלות הליך נקבעת בהתאם לניסיון הרופא המטפל ואיכות החומרים ונאמדת בכ - 40,000 ש״ח עד 70,000 ש״ח. השתלת שיניים ביום אחד בטכניקה העמסה מיידית ניתן לבצע גם כאשר קיים מחסור של שן אחת, מחיר ההשתלה נקבע ע״פ מפתח של השתלה בודדת ונאמד בכ- 3,000 עד 6,000 ש״ח לשן כפול מספר השתלים שצריך להתקין. ככל שצריך להתקין יותר שתלים המחיר אמור לרדת.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם