שיטות להשתלות שיניים

מצב של חוסר שיניים משפיע הן על תפקודיות הפה והן על הביטחון העצמי. קיימת נטייה להפסיק לחייך, לדבר בחוסר חופשיות ואף לעיתים הדיבור משתבש ונפגם וצורת הפנים משתנה. ישנם מספר מצבים שעלולים לגרום לחסרון בשיניים כגון: מחלת חניכיים, חבלה/תאונה, סדק או שבר בשן וחוסר שיניים מולד. השתלת שיניים היא הפתרון האולטימטיבי במצב כזה של אובדן שיניים.

השתל הדנטלי מהווה תחליף לשן חסרה או שלא התפתחה, הוא לרוב עשוי סגסוגת של טיטניום ובעל פני שטח ייחודיים. השימוש בשתלים דנטליים הולך ועולה והשתל הדנטלי מתפתח ומשתכלל ללא הפסק כך שיעילותו והצלחת הטיפול משתפרים כל הזמן. החידוש המשמעותי ביותר בתחום הוא שתל מהפכני המאפשר בניית עצם לתוך השתל ולא רק סביבו, כך שמתאפשרת יציבות גבוהה ביותר בזמן יחסית קצר.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.

מצאו רופא שיניים קרוב לבית

אם אין לכם רופא שיניים קבוע או לחילופין אם אתם מרגישים לקוח ״שבוי״ אצל הרופא הישן שלכם ואתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב או צריכים לעבור בדיקה שגרתית תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י חיפוש במנוע המיוחד שפיתחנו ובו תקבלו לא יותר מחמישה רופאים או מרפאות שיניים קרובות לבית שלכם ובתקציב שמתאים לכם, ענו על 3 שאלות קצרות ובחרו את רופא השיניים הבא שלכם.


4 שיטות מובילות להשתלות שיניים

קיימות בשוק מספר שיטות להשתלת שיניים אשר נבדלות זו מזו בטכנולוגיה שהן מציעות ובמשך זמן הטיפול כאשר ישנן ארבע שיטות מובילות אותן נסקור מיד בהמשך. קיימות שיטות אחרות שמתאימות לתנאים מסויימים (למשל השתלת שיניים בזאלית למחוסרי עצם) אולם רוב ההשתלות מבוצעות באחת מהשיטות הבאות:

השתלת לייזר – השתלת לייזר מתאפיינת ברמת דיוק גבוהה ובצמצום האפשרות לטעות אנוש. ההשתלה מתבצעת בעזרת לייזר (במקום בסכין כירורגית) אשר מאפשר חיתוך מדויק של הרקמות וחשיפה של עצם השן אשר בה מתבצע הקידוח של השתלים. לאחר שהשתלים התבססו במקומם מתחילה פעולת השיקום – התקנת מבנה וכתר. אחוזי הצלחת הטיפול עומדים על יותר מ - 95%.

יתרונות – הלייזר מאפשר חיתוך מהיר ומדויק של הרקמות, מונע פגיעה ברקמות סמוכות, מפחית דימומים וחוסך כאבים ואי נוחות. לאחר השתלת שיניים בלייזר קיים סיכון מופחת לסיבוכים, נפיחויות, דלקות ובצקות בהשוואה לשיטת אחרות כך שההחלמה מהירה וקלה יותר.

חסרונות – שימוש בלייזר בידיים לא מיומנות עלול להסתיים בפגיעה עצבית.

אול און 4 – שיטה מהפכנית המאפשרת קבלת פה מושלם ומלא שיניים ביום אחד בלבד, מכונה גם השתלת שיניים ביום אחד. כך שהמטופל מגיע למרפאה עם פה חסר שיניים לחלוטין וכעבור מספר שעות יוצא עם פה מתפקד ומלא שיניים. שיטה זו מתבססת על 4 שתלים ייחודיים המוחדרים בזווית של עד 45 מעלות ועליהם מורכבת מערכת שיניים קבועה המוברגת על גבי השתלים והופכת לחלק בלתי נפרד מהפה. סיכויי ההצלחה של אול און 4 גבוהים מאד ועומדים על 98%.

יתרונות – פעולה קצרה בת כמה שעות בלבד, אסתטיקה גבוהה ביותר שכן מערכת השיניים מוברגת על גבי חניכיים מלאכותיות, מה שמאפשר התאמת שיניים-חניכיים מלאה, מייתרת את הצורך של טיפולים מורכבים כמו הרמת סינוס והשתלות עצם, ניתן לבצע אותה במטופלים אשר סובלים ממחלות כלליות קשות, פשוטה מאד לתיקון בעת הצורך ואחוזי ההישרדות של המערכת בפה גבוהים ביותר ועומדים על 93% לאורך עשור.

חסרונות – נדרשת מיומנות רופא מאד גבוהה והשתלמות במרכז מאלו קליניק העולמי בפורטוגל, טכנאי המעבדה צריך גם הוא להיות מיומן ולעבור הכשרה מיוחדת, הצלחת הטיפול מותנית בשימוש בחומרי השיקום המקוריים בלבד.

העמסה מיידית – התקנת שתלים דנטליים עם שיניים קבועות בטיפול אחד בלבד. בשיטה זו מתקינים שתל דנטלי מיד לאחר עקירת שן אחת או מספר שיניים, כך ששומרים על תפקוד הפה ומונעים מצב של ספיגת עצם שמתרחש לאחר עקירת שן ללא טיפול המשכי. אחוזי ההצלחה של העמסה מיידית עומדים על 96% אצל אנשים בריאים ולא מעשנים.

יתרונות – שיקום מידי ללא זמן המתנה, מונעת סיכוי לזיהומים כתוצאה מחיתוך החניכיים בכל פעם מחדש, חוסכת כאב ומאפשרת חזרה לתפקוד מלא באופן מידי. חסרונות – לא מתאימה במקרים של חוסר עצם, דלקות או מצב חניכיים לא תקין ולכאלה ששוחקים שיניים, נדרשת מיומנות רופא גבוהה.

שיקום על גבי שתלים – שחזור השיניים הטבעיות באמצעות שתלים דנטליים על ידי שיקום קבוע או נשלף. שיקום קבוע הוא למעשה כתר בודד או מספר כתרים מחוברים אשר מוברגים על גבי שתלים, ושיקום נשלף הוא למעשה סוג של תותבת נתמכת שתלים אשר ניתנת להסרה. בטכניקה זו מתאפשרת השלמת שן חסרה אחת או מספר שיניים בצורה קבועה וללא הישענות או השחזה של שיניים סמוכות. סיכויי הצלחת הטיפול עומדים על 95%.

יתרונות – מראה של שן טבעית, זמן הסתגלות קצר מאד, סיכויי הצלחה גבוהים.

חסרונות – לא מתאים לכל אחד – ישנם מצבים בריאותיים בהם לא ניתן להתקין שתלים כמו גם מצב של חוסר עצם נרחב. זמן המתנה ארוך ( 3-6 חודשים) עד לקליטת השתל והתחלת פעולת השיקום, נדרשת הקפדה על היגיינה גבוהה, טיפולי שיננית תכופים ומעקב רפואי, לאחר ההשתלה נדרשת כלכלה רכה.


מצאו את מרפאת השיניים הטובה ביותר עבורכם